Műhelytanulmányok

MRH, Műhelytanulmányok

A Kutatócsoport új sorozatának rendeltetése, hogy egységes keretben, nyomtatásban (és digitálisan is elérhetően) tárja a szakmai nyilvánosság elé és tegye megvitathatóvá a kutatás formálódó szemléletét, munkamódszerét, eredményeit.
     A „Műhelytanulmányok” sorozatot kiadja az Argumentum Kiadó (1085 Budapest, Mária u. 46.), a kiadásért felel Láng József igazgató. Közreadó az ELTE BTK Vallástudományi Központ Liturgiatörténeti Kutatócsoportja.
A sorozat felelős szerkesztője a közreadó részéről dr. Földváry Miklós István, a kutatócsoport vezetője.
     ISSN 2064-9991 (Nyomtatott)

ISSN 2415-8968 (Online)

A sorozat programadó kötete, az első 2014. október 1-jén jelent meg. Nyomtatott formában az ára 2000 Ft, az ELTE-n meg lehet venni személyesen is (Trefort-kert, 1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F. II/221), megbeszélés alapján, és kívánságra utánvéttel postára is adjuk.

1. (2014) Földváry Miklós: Az esztergomi benedikcionále:
Irodalom és liturgia az államalapítás-kori Magyarországon

2. (2016) Varga Benjámin: Obsequiale Strigoniense

3. (2016) Hanula Gergely: Anyaszentnyelvünk
A „szent nyelvek” és a fordítás

4. (2017) Földváry Miklós István: Egy úzus születése I.
A Chartvirgus-pontifikále és a magyarországi liturgia megalkotása a XI. században

5. (2019) Írások a Pray-kódexről. Szerk. Bartók Zsófia Ágnes – Horváth Balázs

Új hozzászólás

Szövegszerkesztő

Filtered HTML

• A webcímek és email címek automatikusan kattintható hivatkozásokká alakulnak.
  • Engedélyezett HTML jelölők: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • A sorokat és bekezdéseket a rendszer automatikusan felismeri.

Plain text

• A HTML jelölők használata nem megengedett.
  • A webcímek és email címek automatikusan kattintható hivatkozásokká alakulnak.
  • A sorokat és bekezdéseket a rendszer automatikusan felismeri.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.